.:: دید سه بعدی - اسکن سه بعدی بدن ::.

اگر حتی حدس میزنید که اسکن سه بعدی قادر است به کسب و کار شما کمک کند، حتما با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان ما بهره‌مند شوید.          

محصولات

اسکن سه بعدی بدن


اسکن سه بعدی بدن چیست؟

تصویر برداری از بدن به صورت سه بعدی که بوسیله اسکنرهای سه بعدی انجام می‌گیرد.

اسکنر سه بعدی بدن، بدن انسان یا هر قسمت از اندام را در مدت چند ثانیه تصویر می‌کند و مدل سه بعدی آن را با جزئیات بسیار زیاد تولید می‌کند. نتیجه اسکن یک مدل سه بعدی (قابل نمایش و بررسی در رایانه)، از بدن یا اندام مورد مطالعه است. با توجه به نیاز یا کاربرد، مدل سه بعدی می‌تواند رنگی بوده (کاملا مطابق نمونه اصلی آن باشد) یا تنها ابری از نقاط باشد که فرم بدن را شکل می‌دهد.

اسکنرهای سه بعدی بدن، تحولی اساسی در روش تصویر برداری، اندازه‌گیری و بررسی تغییرات بدن در زمینه‌های مختلف از پزشکی تا ورزشی و تندرستی یا سرگرمی، ایجاد کرده‌اند. پیشرفت‌های اخیر در تکنولوژی اسکن سه بعدی کامل بدن باعث توسعه اپلیکشین‌های زیادی در این زمینه شده که روز به روز نیز در حال افزایش هستند. این اسکنرها که در مرحله اول برای صنعت لباس توسعه داده شدند، توانایی ما در اندازه‌گیری و نمایش دقیق ابعاد، فرم و مساحت سطح بدن به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهند. پیشرفت‌های اخیر در اسکنرهای سه بعدی بدن، پتانسیل بالایی در توسعه اپلیکیشن‌ها بويژه در حوزه سلامت و تندرستی ایجاد کرده است.

مزیت‌های اسکنر سه بعدی بدن چیست؟

اسکن سه بعدی بدن، روشی عالی برای تصویر برداری کامل سه بعدی از بدن است. اگر بخواهیم آن را با روش‌های قدیمی اندازه‌گیری مقایسه کنیم، مزیت‌های زیادی برای این اسکنرها می‌توان شمرد:

غیرتهاجمی: اسکن سه بعدی بدن روشی کاملا غیرتهاجمی است. در این روش هیچ تماسی با بدن صورت نمی‌گیرد. اگر از اسکنرهای سه بعدی قابل حمل(دستی) استفاده شود،‌ اسکنر در فاصله مشخصی از فرد نگه داشته می‌شود و اپراتور آن را در اطراف فرد حرکت می‌دهد(تا از همه زوایای فرد تصویر برداری شود). اگر از اتاق اسکن استفاده شود، فرد کافیست در میان آن اتاق بایستد، در این اتاق تصویربرداری با استفاده از تعدادی حسگر که در اتاق چیده شده‌اند، انجام می‌گیرد.

سریع: اسکن سه بعدی یک فرد در اتاق اسکن کمتر از ۱۰ ثانیه زمان می‌برد. در حالی که اگر از اسکنر های قابل حمل استفاده شود، ممکن است این فرایند تا چند دقیقه هم طول بکشد. برای حصول نتایج قابل اتکا در این روش ها لازم است فرد در طول مدت اسکن بی حرکت باقی بماند.

دقیق: اسکنرهای سه بعدی بدن ابزارهای دقیقی هستند و معمولا رزولوشن بالایی دارند به همین دلیل مدل سه بعدی را با جزئیات فراوان ایجاد می‌کنند. این اسکنرها جزئیاتی را می‌توانند ضبط کرده و تشخیص دهند که چشم انسان قادر به آن نیست، همین امر ارزش آن‌ها را در شرایط گوناگون دوچندان می‌کند. کیفیت مدل سه بعدی طبیعتا به اسکنر مورد استفاده بستگی دارد. برخی از اتاق اسکن‌ها توانایی تصویربرداری از چند نفر به صورت همزمان با جزئیاتی باورنکردنی شامل بافت و رنگ را دارند.

کاربردهای اسکن سه بعدی بدن

اسکن سه بعدی بدن کاربردهای مختلفی می‌تواند داشته باشد. در این بین متدوال‌ترین ها عبارتند از:

مجسمه کوچک سه بعدی: با نام سلفی سه بعدی یا پرتره سه بعدی نیز شناخته می‌شود. این مجسمه‌های مینیاتوری از افراد واقعی، با پرینت سه بعدی مدلی که از طریق اسکن سه بعدی کامل بدن (معمولا اتاق اسکن) ایجاد شده، ساخته می‌شوند.

بررسی سلامت و تندرستی بدن: اسکنر سه بعدی بدن برای بررسی تندرستی، تغییرات بدنی، معیارهای سلامتی، استقرار ستون فقرات و ... مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مد و لباس: ابتدا صنعت مد و لباس از اسکنرهای سه بعدی بدن برای بدست آوردن ابعاد دقیق بدن به منظور تولید لباس‌های سفارشی استفاده کرد. در ادامه اسکن سه بعدی بدن قابلیت‌های بیشتری مثل خرید آنلاین یا در محل با استفاده از اتاق پروهای مجازی، از خود نشان داد. خریداران می‌توانند از آواتار خود استفاده کرده و بر اساس اندازه‌های دقیق خود،‌لباس‌های جدید را بدون زحمت خاصی امتحان کنند.

سلامت و پزشکی: از بررسی شکل و فرم بدن برای تشخیص مخاطرات بالقوه گرفته تا تصویربرداری بسیار دقیق سه بعدی از اندام بدن برای کاربردهایی مثل ساخت اندام مصنوعی سفارشی، کاربردهای زیادی در زمینه پزشکی برای اسکن سه بعدی بدن وجود دارد. اسکن سه بعدی با تصویربرداری از ناحیه سوختگی پوست، تشخیص بافت سوخته و اندازه‌گیری سطح آن، می‌تواند در بررسی فرایند درمان و این که درمان با چه سرعتی در حال پیشرفت است، استفاده شود.

ساخت آواتار: اسکن سه بعدی بدن و اسکن سه بعدی چهره می‌توانند در کاربردهای تفریحی و سرگرمی برای تولید آواتارهای واقعی به عنوان مثال در بازی‌های کامپیوتری مورد استفاده قرار گیرند.

تماس با ما

 

درباره ما

 

محصولات

 

خدمات

 
  تهران، خیابان فرصت شیرازی، بعد از تقاطع دکتر قریب، پلاک ۸۳، مجتمع ۱۱۱، بلوک B، طبقه ۳، واحد ۱۳
  ۰۹۸-۹۱۲۰۶۷۴۷۱۴
  info@vision3d.ir
© حقوق کپی برداری برای دید سه بعدی محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا