.:: دید سه بعدی - اسکن سه بعدی می‌تواند تجارت شما را ارتقا دهد ::.

اگر حتی حدس میزنید که اسکن سه بعدی قادر است به کسب و کار شما کمک کند، حتما با ما تماس بگیرید و از مشاوره‌ی رایگان ما بهره‌مند شوید.          

محصولات

اسکن سه بعدی می‌تواند تجارت شما را ارتقا دهد


اسکن سه بعدی

اسکن  سه بعدی به ۵ روش نوآورانه می‌تواند تجارت شما را بهبود بخشد

 

اسکن سه بعدی در حال ایجاد انقلاب در طراحی،‌ توسعه، تست و تولید محصولات در تجارت‌های مختلف است. در حقیقت اسکن سه بعدی در هر مرحله از فرایند تولید محصول می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، تا در زمان،‌ مواد اولیه و مهمتر از همه در پول صرفه‌جویی شود. استفاده از اسکن سه بعدی مستقیما کیفیت بهتر و قطعات کنترلی که هزینه کمتری برای تولید دارند را به ارمغان می‌آورد. متخصصین صنعت عقیده دارند اسکن سه بعدی، ۵۰ تا ۷۰ درصد در هزینه‌های متداول تولید را کاهش می‌دهد.

 

طراحی

فرآیند طراحی وقتی آغاز می‌شود که نمونه اولیه‌ ای از ایده محصول به منظور تصویرسازی، ساخته می‌شود. درست مانند پرینت سه بعدی، اسکن سه بعدی امکان شبیه‌سازی و آزمون نمونه‌های مختلف را فراهم می‌کند. این امر یک نقطه شروع خیلی خوب برای طراحان و گروه فنی است تا ایده خود را با تعداد کمی کلیک موس، تصویرسازی و آزمایش کنند و آن را بهبود بخشند. که روشی بسیار کارا و موثر برای بررسی نمونه‌های مختلف محصول است.

 

تولید نمونه اولیه

پس از آنکه مدل سه بعدی نمونه اولیه را از طریق اسکن سه بعدی ایجاد شد، تیم طراحی قادر خواهد بود جزیئات دیگر و یا اشیای دیگری را به طراحی اضافه نماید. برای مثال، یک وسیله کوچک برای طراحی نیاز دارد تا مدل‌های مختلف سه بعدی به صورت خیلی دقیق در کنار یکدیگر قرار گیرند و مدل نهایی را تولید کنند. توانایی در مهندسی معکوس، این امکان را می‌دهد که قطعات واقعی راحت‌تر و بهتر به طرح پایه اضافه شوند. بنابراین اسکن سه بعدی، فرآیند مهندسی و طراحی CAD را بهینه می‌کند.

 

نمونه‌سازی

اسکن سه بعدی می‌تواند به صور مختلف در نمونه‌سازی مورد استفاده قرار گیرد. برای مثال، بهترین مزیت طراحی سه بعدی کاهش چرخه‌های مورد نیاز برای طراحی نمونه اولیه است. بنابراین به جای روش‌های پرهزینه و وقت‌گیر، نمونه اولیه یک مدل اسکن شده سه بعدی است که می‌توان روی آن اندازه‌گیری‌های دقیق انجام داد و نمونه اولیه کامل و نهایی را با اعمال تغییرات روی آن بوجود آورد.

 

تولید

وقتی که قطعات به صورت واقعی ساخته شدند، اسکن سه بعدی می‌تواند انحراف آنها از طرح اولیه را نمایش دهد. در چنین شرایطی نیاز به تکنسین‌های مجرب برای اصلاح قطعه به صورت دستی یا به کمک ابزار وجود دارد. با استفاده از اسکن سه بعدی این تغییرات و بهینه‌سازی‌ها به راحتی از ابزاری به ابزار دیگر می‌تواند انتقال یابد تا اطمینان حاصل شود که همه قطعات مشابه یکدیگر ساخته می‌شوند. همچنین اسکن سه بعدی می‌تواند برای اندازه‌گیری سایش و خوردگی ابزار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

 

کنترل کیفیت

اسکن سه بعدی به خوبی در برنامه‌های کنترل کیفیت می‌گنجد. برای مثال، در کنترل کیفیت معمول، یک کارشناس ساخت و تولید به دقت شکل و اندازه همه اجزای قطعه را بررسی می‌کند تا معایب و نواقص احتمالی آن را کشف کند، مثلا قطعه ای تاب برداشته باشد. به هر حال، اسکن سه بعدی به راحتی می‌تواند به عنوان بازررسی بصری استفاده شود، که نتیجه آن تولید گزارش بسیار دقیق از طریق بررسی و تحلیل آماری داده‌ها به کمک نرم‌افزار است. در کل، کنترل کیفیت در مرحله ابتدایی طراحی، تاثیر چشم‌گیری در بهینه شدن هزینه مادی پروژه خواهد داشت.

 

در نهایت، اسکن سه بعدی در هر مرحله از  فرآیند تولید برای ارتقای کیفیت و کارایی، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد، همچنان که از به هدر رفتن زمان و هزینه جلوگیری می‌کند.

 

منابع:

[1] http://abernathyjournal.com/5-innovative-ways-3d-scanning-can-change-your-business/

تماس با ما

 

درباره ما

 

محصولات

 

خدمات

 
  تهران، خیابان فرصت شیرازی، بعد از تقاطع دکتر قریب، پلاک ۸۳، مجتمع ۱۱۱، بلوک B، طبقه ۳، واحد ۱۳
  ۰۹۸-۹۱۲۰۶۷۴۷۱۴
  info@vision3d.ir
© حقوق کپی برداری برای دید سه بعدی محفوظ می باشد . طراحی و برنامه نویسی توسط طراحی و توسعه وب سایت صبا